Vyšlo CD Festivia Chorus "Zpívání pro potěchu duše" více na www.festivia.cz

Prosinec 2008

Jitka a Pepa sousedům, sousedi sobě

26. prosince 2008 v 22:24 | mzvl |  Jiné společenské akce

Jitka a Pepa sousedům, sousedi sobě


Na Štědrý den od 23 do 24 hodin v horním kostele ve Velké Lhotě se již tradičně konalo zpívání koled.

%3

Besídka

21. prosince 2008 v 17:36 | mzvl |  Jiné společenské akce

Besídka

V pátek 19. 12. 2008 žáci ZŠ a MŠ vystoupili na předvánoční besídce. Vedle básniček a písniček náštěvníci shlédli i vystoupení lesních zvířatek a kominíčků, kteří měli velký úspěch. Na závěr byly děti obdarovány balíčkem od pravého českého Mikuláše.
Adventní koncert

15. prosince 2008 v 21:08 | mzvl |  Koncerty

Adventní koncert


Dne 13. 12. 2008 se od 19:00 hodin se uskutečnil v horním kostele adventní koncert,který byl spojen s křtem 1. CD Festivia Chorus "Zpívání pro potěchu duše"

Účinkovali:
Ladislav Lakomý - brněnský herec a recitátor
Festivia Chorus - řídí Jitka Čudlá
Žesťový soubor ZUŠ Dačice - vede Stanislav Kamínek
Jitka Čudlá - varhany

více o koncertu naleznete na:Čerti

8. prosince 2008 v 18:57 | mzvl |  Jiné společenské akce

Čerti

Mikuláš, anděl a čerti navštívili v pátek i knihovnu.


Vycházka do ZOO

4. prosince 2008 v 18:59 | Vlastislav Lojka |  Výlety
Vycházka do ZOO V pondělí 17. listopadu byl státní svátek a tak se ve Velké Lhotě uskutečnila další vycházka do přírody. Cíl vycházky byl Šach, kde pan Čech chová některá zvířata a je to taková malá zoologická zahrada. Sraz byl ve 13. hod u bývalé prodejny. Když jsme procházeli okolo bytovky, čekala na nás paní Dvořáková a sdělila, že je babičkou. Byl to důvod k zastavení a připití na zdraví dítěte i rodičů / je to chlapec /. Dál jsme pak v dobré náladě pokračovali po silnici k Šachu. Cestou jsme viděli šest divokých prasat, která náhle vyběhla na louku. Byly to pěkné kusy a srdce myslivce by jistě zaplesalo. Po příchodu do Šachu si každý vybral u ohrady místo na pozorování zvířat. K vidění byli velbloudi, lama, kozy, kůň, osli, ovce i prase divoké - zřejmě ochočené. Klokan byl někde schovaný. Zvířata mají pěkné ustájení a evidentně jsou spokojena. Najednou v místech, kde stály ženy se ozvaly výkřiky nadšení. Ptali jsme se co je důvodem a bylo nám sděleno, že byl právě počat nový oslík. Rozhlížel jsem se po okolí. Pod námi bylo vidět pěkné rybníčky, přes silnici na pastvině stádo krav, které patří akciové společnosti Volfířov, v ohradě spokojená zvířata pana Čecha, probarvené lesy a klid. Tady je příroda opravdu krásná. Ani se nám nechtělo odcházet. Zpáteční cestu jsme zvolili směrem k cihelně, po louce a lesem do Velké Lhoty. Ženy pozvala paní Lojková na návštěvu do jejich nového domu. Muži pozváni nebyli a tak ač velmi neradi ukončili vycházku v hospodě. Na vycházce bylo 25 osob. Bylo docela dobré počasí i když nesvítilo slunce. Zřejmě to byla poslední vycházka v letošním roce. No vlastně na Silvestra je výstup na Javořici, kterého se hodně občanů z Velké Lhoty účastní. Tak Lhoťáci - v příštím roce hodně zdraví a pevné boty.